• V cenovej ponuke nemáte pridané žiadne položky
Čaro kameňa
Kvalita je pre nás prvoradá. Naše bloky berieme z najlepších lomov po celom svete . Pravidelná inšpekcia a starostlivý výber p. Mazreku zaručí, že z krajín, ako Brazília, Mexiko, Južná Afrika, Egypt, Pakistan, Irán, Čína, Turecko, Taliansko, Francúzsko a Nórsko, vám dovezieme to najlepšie.


Žula a mramor, s ktorými pre ich vysokú odolnosť a výnimočne pestrú škálu farieb pracujeme najčastejšie, majú kolísku v Indii. Práve India je krajina, ktorá stála na začiatku vzniku Adriatik Stone, keď tu Feriz Mazreku pred viac ako 20-timi rokmi hľadal svoje prvé kamene.

 

Krása, odolnosť a dych minulosti. Objavte kameň pre svoj domov

Kameň je šperk interiéru aj výnimočný stavebný materiál. Pre jeho krásu, unikátne vlastnosti a investičnú hodnotu, je kameň svätým grálom medzi prírodnými materiálmi a v stavebníctve aj dizajne mu historicky aj aktuálne patrí exkluzívne miesto.

„Kameň je prvý stavebný materiál. Počas evolúcie sa ľudia snažili pracovať pri stavbe domov s inými materiálmi, kameňu však stále patrí významné miesto. Vďaka jeho špecifickým vlastnostiam – tvrdosť, krása, držanie teploty – je vnímaný ako výnimočný materiál v stavebníctve aj na dekoračné účely.“ – Feriz Mazreku, zakladateľ Adriatik Stone

 Viac, ako 500 druhov prírodného kameňa, môžete obdivovať aj využiť v rôznych povrchových úpravách od vysokého lesku až po drsný, protišmykový povrch. Dotknite sa histórie, spoznajte silu prírody, nechajte sa inšpirovať krásou kameňa.

Kamene, ktoré vám predstavíme medzi prvými, budú:

ONYX

Názov jedného z najexkluzívnejších kameňov pochádza z gréčtiny a znamená polodrahokam. Ak hľadáte niečo exkluzívne, onyx vás očarí na prvý pohľad. Jeho vysoká priepustnosť svetla ho predurčuje na hru s rôznymi druhmi podsvietenia a spolu s teplou farebnou škálou od bielej, cez medovú, až po bordovú, z neho robia výnimočný dizajnový prvok, ktorý vdýchne luxus do každého interiéru.

 

ŽULA

Granit alebo žula je jeden z najznámejších druhov hornín, po tisícročia používaný v rôznych odvetviach ako symbol postavenia, sily, trvanlivosti. Vzhľadom na svoju vysokú tvrdosť je veľmi odolný voči poškriabaniu, prasknutiu, tvorbe škvŕn a voči pôsobeniu tepla. Obsah rôznych minerálov v žule vytvára najrôznejšie farebné kombinácie v širokom spektre farieb od bielej, cez čiernu až po ružovú.

 

MRAMOR

Je symbol luxusu a čistoty. Jeho štruktúra je zrnitá a farebná škála mimoriadne pestrá. Na rozdiel od väčšiny druhov kameňa nepôsobí chladne a na dekoratívne účely sa používa už od staroveku.

Hľadanie kameňa znie ako dobrodružstvo. Mám pravdu alebo je to čistý biznis?

Cestovanie za výberom kameňa je presne také dobrodružstvo, ako to znie. Je to cesta do rôznych, často odľahlých kútov sveta, kde hľadám tie najkrajšie a najkvalitnejšie kamene.

Cestujete veľa? Všade chodíte vy osobne?

Všetky kamene vyberám ja. Ako firma rástla, na cestách som trávil stále viac času a preto ma častokrát sprevádza moja manželka Ingrid. Spoločnosť mi robila aj na februárovej ceste do Indie, kde sme výberom kameňov strávili niekoľko týždňov.

Čo ste hľadali v Indii?

India je domovom žuly a mramoru, dvoch kameňov, s ktorými pracujem najviac. Žula je veľmi tvrdá, odolná voči teplu, škvrnám, poškriabaniu, veľmi rád s ňou pracujem. Mramor je zase jeden z najkrajších kameňov, je čistý a elegantný, špeciálne v Indii ho nájdem v nádherných farebných škálach.

India má pre mňa však aj inú, osobnú hodnotu. Práve ona totiž vo mne vzbudila iskru po objavovaní. Odtiaľ som v 96-tom doviezol svoje prvé kamene.

Pred každou cestou máte presný obraz o tom, aký kameň idete hľadať?

Za tie dlhé roky už presne viem, že na juhu Indie nájdem výnimočnú žulu a na severe zase mramor. Keď niekam cestujem, idem väčšinou na istotu a nevrátim sa domov, kým nekúpim, po čo som prišiel.

Takže prídete cielene do nejakej krajiny, konkrétneho lomu, s predstavou, čo a koľko idete kúpiť? Kúpite a vrátite sa domov? Ako v supermarkete?

Nie je to celkom tak. Kamene majú rôznu krásu aj rôznu kvalitu. Vyberám si lomy, kde očakávam, že nájdem to najlepšie, ale nie vždy sa to podarí tak jednoducho a rýchlo. Niekedy je nájsť správny kameň pre Adriatik náročnejšie, keďže kvalita je u mňa hodnota, kde nerobím kompromisy.

„KVALITA JE PRE MŇA HODNOTA, KDE NEROBÍM KOMPROMISY.“

Kamene a lomy teda poznáte dobre. Stane sa, že aj vás niečo prekvapí, že objavíte niečo nové?

Rád objavujem. Na mojich cestách mám vždy oči otvorené a niekedy sa mi podarí nájsť niečo výnimočné, čo prekvapí aj mňa.

Kam ešte chodíte „nakupovať“?

India je pre mňa najatraktívnejšia, ale za kameňmi cestujem aj do Turecka, Iránu, Pakistanu, južnej Afriky, Brazílie a dokonca aj do Škandinávie.